Piosenkarz / Kompozytor / Gitarzysta / Basista  / Pianista / Perkusista & Producent


tell it to a friend:


Download at Amazon.plDownload "Shine On (You)" at iTunes, amazon, apple music, googleplay, spotify etc.  (Amazon UK)


Serdecznie zapraszam na moją nową - jeszcze nie do końca gotową -  artystyczną stronę internetową!

 

Jo Oliver komponuje, śpiewa i gra sam na wszystkich instrumentach, które wykorzystuje w swoich nagraniach.

Kim jestem

 

Mój pierwszy opłacony występ publiczny zaliczyłem jako czternastolatek – dokładnie rok po tym, jak zaczałem uczyć się grać na gitarze. Od tego momentu doszła z upływem czasu duża ilość występów live i sesji w studiach. Jako gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent spogladam wstecz na wiele nagrań i produkcji, ale śpiew odkryłem dopiero całkiem niedawno….

 

Moja muzyka

 

„It´s all about the song!“ Każdy tworzony przeze mnie utwór znajduje się w centrum mojej kreatywnej twórczości.

 

 

Komponuje utwory, które też bym sam chetnię chciał usłyszeć w radiu...:-)

 

 

Moja muzyka to mix stylów: rock/pop, funk & soul:= soul-rock!

 

Muzykalne wpływy

 

Słucham co prawda wielu stylów muzycznych: poprzez rock i muzykę klasyczną, jazz i worldmusic ale największy wpłżyw na moją kompozytorską tworczość mają muzycy i zespoły takie jak: Queen, Jimi Hendrix, Joe Cocker, Aretha Franklin, Mother’s Finest, Deep Purple, John Miles, Earth Wind & Fire, Eric Clapton / Cream, Miles Davis, Led Zeppelin, Santana itd.

 


Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej: kliknij tutaj

 

Jo Oliver with 5-String-Bass - all pictures 2017 by Magdalena Szorc
Jo Oliver with 5-String-Bass - all pictures 2017 by Magdalena Szorc

Muzyka to moja pasja! Mimo, że gram i zajmuję się muzyka od wielu lat, różne zdarzenia w moim życiu powstrzymywały mnie od aktywnego rozpoczęcia nowego projektu. Chociaż jako wydawca, autor i producent mam zawodowo do czynienia z muzyka w szerokim zakresie, zacząłem teraz projekt, który odciagnie mnie od biurka, pozwoli mi dac upust mojej nowej pasji do śpiewania i także do nagrywania różnych instrumentów, na których gram.

 

 

Więcej informacji o moim wydawnictwie i wytwórni: www.tunesdayrecords.eu

 

 

Wdzięczność: Kiedy jako młody człowiek ogłasza się swojemu otoczeniu, że chce się zostać zawodowym muzykiem, często nie trafia to na zbyt entuzjastyczne poparcie. Bardziej na sceptykę i powsciagliwość. Mimo tego - patrząc wstecz – mogłem liczyc na duze poparcie ze strony przyjacioł, rodziny i innych muzykow, ktore towarzyszyło mi w drodze do muzycznej niezalezności i jestem za to bardzo wdzięczny.

 

Szczegolne znaczenie dla mojego projektu Jo Oliver maja dwie osoby: Za ogromne poparcie w realizacji tego projektu, chcę z calego serca podziękowac mojej narzeczonej Magdalenie S. Za dodanie odwagi chcę serdecznie podziękowac naszej wspolnej przyjaciołce Claudii B., ktora byla tez słuchaczką moich pierwszych śpiewanych i nagrywanych krokow.